Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Malý Dráčik

Zdroj: ITA Film, redaktor: redakcia, pridané: 23.07.2015

Réžia: Nina Wels, Hubert Weiland Produkcia: Gabriele M. Walther Nakrútené podľa svetoznámej knižnej série pre deti z pera Inga Siegnera V kinách od 30. júla 2015
Malý Dráčik
Zdroj obrázku: ITA Film
 

OBSAH
Kokosík a jeho kamarát Oskar sú iní ako ostatní draci na Dračom ostrove. Kokosík je lietajúci drak, ktorý však nelieta a Oskar zasa mäsožravec od prírody, ktorý sa stal vegetariánom. Spoločne s ich kamarátkou, dikobrazkou Matildou, ich čakajú neuveriteľné dobrodružstvá, na ktorých stretnú drakov všetkých veľkostí a farieb!

M.dráčik
zdroj: ITA Film


KRÁTKA SYNOPSA
Keď mladý dráčik Kokosík dostane za úlohu strážiť ohnivú trávu, vďaka ktorej má jeho druh jedinečnú schopnosť chrliť oheň, stane sa čosi strašné. Ukradnú mu cennú rastlinu priamo pred očami! Kokosík preto zorganizuje spolu s kamarátmi Oskarom a Matildou výpravu za hľadaním ohnivej trávy. Na svojej ceste s prekvapením zistí, že ostatní draci nemajú radi jeho druh a to len kvôli ich jedinečnej schopnosti - chrliť oheň. Keď sa spiaca sopka na Dračom ostrove znenazdania prebudí a ostrov zaplavia rieky vriacej lávy, musí Kokosík pozbierať všetku odvahu, aby prekonal nebezpečný živel a doniesol späť ohnivú trávu. Podarí sa mu nakoniec vymyslieť spôsob, ako spojiť drakov všetkých druhov a zachrániť tak ostrov pred zánikom?

Malý dráčik2
zdroj: ITA Film


DLHÁ SYNOPSA
Malý dráčik Kokosík vyletí zo skúšky z lietania a vylúčia ho aj zo školského výletu. Taká hanba! Namiesto toho dostane za úlohu strážiť drahocennú ohnivú trávu, nevyhnutnú súčasť jedálnička drakov, čo chrlia oheň. Kokosík sa zo všetkých síl snaží dokázať ostatným, že túto úlohu zvládne, no opäť pohorí… ale iba preto, že má dobré srdce. Rozhodne sa totiž pomôcť kamarátovi Oskarovi zachrániť roztomilé teliatko Pažroša pred mäsožravými drakmi. Oskar je jediný drak-vegetarián vo večne hladnom mäsožravom dračom klane. Osvojil si Pažroša ako domáceho miláčika a ušiel s ním od rodičov, ktorý sú strachom bez seba o svojho synáčika, no zároveň si brúsia zuby na teľaciu lahôdku. Keď prídu hladoši za Kokosíkom, schová Oskara a Pažroša do stodoly, kde sú zásoby ohnivej trávy. O pár minút neskôr je stodola prázdna a zmizla aj ohnivá tráva!

Krádež ohnivej trávy spôsobí v Dračej dedine veľký rozruch. Kokosík má problém. Nielenže je outsider, ktorý nevie lietať, ale teraz ho dokonca obviňujú, že sa spolčil so zlodejmi! Našťastie ho Oskar zavedie na miesto, kde skryl ohnivú trávu pri úteku s Pažrošom. Naši kamaráti však prídu príliš neskoro. Oskarovi rodičia, v snahe nájsť svojho syna, našli ohnivú trávu. Celí natešení utekajú za Šéfom mäsožravcov na veľkú slávnosť v Gurmentville, pochváliť sa so svojím objavom.

Malý dráčik3
zdroj: ITA Film


Koksík a Oskar, spolu s ich priateľkou dikobrazkou Matildou, dorazia do Gurmentvillu, aby získali ohnivú trávu naspäť. Avšak osud im príliš nepraje, pretože mäsožravce si nevedia novú lahôdku vynachváliť. Šéf a jeho klan nemajú ani v najmenšom úmysle im ju vrátiť! A akoby nestačilo, objavia aj jej pozoruhodné vedľajšie účinky na ich zažívací systém. Začnú prdieť oheň! Konečne sa tak vyrovnajú povýšeneckým ohnivým drakom! Keď Kokosíkovi rodičia dorazia aj s posilami z Dračej dediny, konflikt medzi drakmi chrliacimi oheň a drakmi prdiacimi oheň sa razom vyhrotí. Oskar je sklamaný, že jeho rodina nestojí pri ňom, ale je na strane pažravého Šéfa.

Situácia sa úplne vymkne kontrole, keď do dračej dediny vbehne stádo volov. Z delikátnej vône ohnivej trávy sú ako zmyslov zbavení a oba dračie klany majú čo robiť, aby im unikli. Oskar sa zachráni na chrbte Pažroša a Kokosíkovi sa podarí trochu vzlietnuť. Je to prvý krôčik k tomu, aby sa konečne stal lietajúcim drakom! Našim kamarátom sa našťastie podarí zachrániť ohnivú trávu a uniknúť v lietajúcom balóne. Mäsožravce sa vydajú na bojovú misiu do Dračej dediny, kde sa chcú zmocniť všetkej ohnivej trávy znepriateleného klanu. Na scéne sa medzičasom objaví ďalší druh, obrovský huňatý drak menom Balduin, ktorý má tiež zálusk na ohnivú trávu. Nechce ju na jedenie, ale na vykúrenie svojej velikánskej ľadovej jaskyne na vrchole hory.

Malý dráčik - kokosík
zdroj: ITA Film


Pán Claw, horský drak a Balduinov spolubývajúci, využije príležitosť a ukradne ohnivú trávu Kokosíkovi a jeho priateľom. Tí sa nešťastnou náhodou ocitnú v žalúdku obrovskej príšery, ktorá ich prekabátila dokonalým maskovaním. Kokosík však použije vynaliezavý trik a všetkých z jej brucha vyslobodí. Pán Claw si veľmi rýchlo uvedomí, že páliť ohnivú trávu, len aby bola jeho nevrlá žena v teple, nie je veľmi dobrý nápad. Jej vyhrievacie schopnosti prebudili spiacu sopku, na ktorej je Balduinova jaskyňa. Celý ostrov je v ohrození! Zatiaľ čo sa zem otriasa, sopka chrlí žeravú lávu a vzduchom lietajú ohnivé gule, draci všetkých druhov a veľkostí uzavrú medzi sebou mier a utvoria tím na záchranu svojho domova. Nakoniec je to práve Kokosík, kto v poslednej chvíli zachráni ostrov, keď naberie odvahu vletieť priamo do sopečného krátera a zabráni tomu, aby ohnivá tráva navždy skončila v žeravej magme. Ostrov je zachránený a môže sa začať nová éra priateľstva medzi drakmi.

SLOVAMI INGO SIEGNERA
AUTORA KNIŽKY, KTORÁ DRÁČIKA PRESLÁVILA PO CELOM SVETE

Malý dráčik - Ingo Siegner
zdroj: ITA Film

Niekedy v 90-tych rokoch som pracoval ako detský poradca… Brávali sme skupiny detí do táborov na prázdniny, kde som im po večeroch rozprával vymyslené príbehy. Raz som dal synovi môjho dobrého priateľa príbeh o dráčikovi Kokosíkovi a to bol vlastne začiatok jeho príbehu. Jeho dobrodružstvá nevznikajú len tak, sami od seba. Najskôr sa poradím s vydavateľstvom, kde by sa mohol dej odohrávať a kam by sa dráčik mohol vybrať za dobrodružstvom. Niekedy použijem čisto vlastné nápady. Napríklad naberám inšpiráciu pri čítaní novín alebo pozeraní televízie. Postupne si ich spisujem a potom z toho vznikne knižka. Ale štandardný spôsob je ten, že si sadnem s čitateľmi, vydavateľstvom a spoločne premýšľame nad tým, čo nové by Dráčik mohol zažiť. Povieme si napríklad, že by mohol znova ísť do Egypta. Už tam raz bol a čakalo ho tam dobrodružstvo, počas ktorého objavil múmiu. Potom mi napadlo, že by sa mohol plaviť po Níle. Išiel som preto do knižnice a vyhľadal som si literatúru o Egypte. Väčšinou si vyberám knihy s fotografiami, ale tiež literatúru pre deti a mládež. Je tam množstvo obrázkov, ktoré ma inšpirujú. Najskôr premýšľam o príbehu. Ako som už spomínal, začína to v knižnici s perom a poznámkovým blokom. Potom si zapisujem rôzne veci, ktoré mi postupne napadajú. Premýšľam aj o vizuálnej stránke príbehu a začnem si robiť náčrty postavičiek. Ako budú vyzerať a čo budú mať oblečené? Ako bude vyzerať ťava? Majú v Egypte dva hrby alebo len jeden? Potom si ju nakreslím. Ilustrátor a autor tak spolu pracujú od samého začiatku. Základom je príbeh, samotný text a akcia, ktorú vytváram. Môže sa však stať, že poviem: To je ale krásny obrázok –napríklad v lietajúcom balóne- ten musí byť v knihe! Niekedy sa preto môže stať, že k obrázku dodatočne vymyslím text. Ale väčšinou je to naopak.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Inštitút pre verejné otázky pozitívne hodnotí najmä kroky novej hlavy štátu v oblasti súdnictva.
pred 5 rokmi
Vláda však za pôžičku údajne nežiada žiadnu zábezpeku, súkromný akcionár dokonca najbližších sedem rokov štátu nebude splácať ani cent.
pred 7 rokmi
Český pesničkár a herec Tomáš Klus vydal už svoj tretí radový album. Nahrávka s názvom Racek obsahuje 14 autorských piesní.
pred 5 rokmi
Formácia vydala v roku 2009 zatiaľ poslednú štúdiovku s názvom Til The Casket Drops.
pred 6 rokmi
Výsledkom hľadania najlepších nápadov, ktoré pomocou webov a mobilných aplikácií pomôžu zlepšiť napríklad boj proti korupcii alebo životné prostredie budú tri projekty.
pred 6 rokmi
Približne 500 zamestnancov Volkswagenu a dodávateľských firiem bude naďalej pokračovať v prácach na novej lisovni a karosárni.
pred 9 rokmi
Je to spoločenské číslo, je rado uprostred vecí, alebo spoločnosti a nič mu neurobí väčšiu radosť ako porozprávať sa s inými.
pred 7 rokmi
Album Watch the Throne mal vyjsť ešte v januári a neskôr v marci tohto roku. Americký Deň nezávislosti takisto nebude termínom, kedy sa ho fanúšikovia dočkajú...
pred 6 rokmi
Vo veľkom štýle naštartoval svoju hudobnú jar spevák Martin Harich.
pred 5 rokmi
Najskôr to malo byť vodné dielo Wolfstahl, neskôr vodné dielo Wolfstahl - Bratislava, následne bol zámer známy už len ako vodné dielo Bratislava.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT