Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Literárny fond hľadá najlepšie divadelné a rozhlasové texty

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.07.2013

Autori divadelných a rozhlasových hier, ale aj ich adaptácií môžu súťažiť o dotované ceny v súťaži Literárneho fondu.
Literárny fond hľadá najlepšie divadelné a rozhlasové texty
Zdroj obrázku: Internet
 

Literárny fond vypísal tvorivú súťaž na pôvodný divadelný a rozhlasový text tohto roka. Jej cieľom je podporiť a oceniť pôvodnú dramatickú tvorbu a pomôcť jej uvádzaniu v rozhlase a divadlách.

Na súťaži sa spolu s organizátorom - výborom Sekcie pre pôvodnú literatúru a výborom Sekcie pre tvorivú činnosť v oblasti rozhlasu, divadla a zábavného umenia Literárneho fondu podieľa ako partner verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Ako ďalej agentúru SITA informoval Literárny fond súťaž je vypísaná v dvoch hlavných oblastiach – pre divadelnú a pre rozhlasovú tvorbu, pričom každá má tri kategórie.

Dramatici môžu súťažiť s pôvodnými divadelnými hrami, hrami pre deti a mládež a tiež s bábkovými hrami. Rozhlasoví tvorcovia môžu svoje diela prihlasovať v rámci kategórií: pôvodná rozhlasová hra, rozhlasová rozprávková hra a hra pre deti a mládež a feature, esej. V oboch oblastiach sa súťaží v prípade 1. ceny o prémiu tisíc eur, pre 2. cenu je určená prémia 750 eur a 3. cenu sprevádza 500-eurová odmena. Spomínané dve oblasti – divadelnú a rozhlasovú dopĺňa aj tretia súťažná kategória vyhradená adaptáciám. V oblasti divadla sa dajú prihlasovať adaptácie epického a lyrického diela bez ohraničenia pôvodu a v oblasti rozhlasu majú šancu súťažiť adaptácie slovenského epického a lyrického diela. Tri najlepšie adaptácie získajú ocenenia, ktoré sú aj v tomto prípade dotované - za 1. cenu odmenou 500 eur, za 2. cenu 350 eur a za 3. cenu 150 eur. Zároveň RTVS zabezpečí rozhlasové naštudovanie víťazného textu v oblasti rozhlasu podľa ním stanovených podmienok. Ak porota prvú cenu v oblasti rozhlasu neudelí, RTVS má právo podľa vlastného uváženia vybrať iný súťažný text, informoval ďalej Literárny fond.

Do súťaže možno do 30. septembra prihlásiť iba pôvodné práce, ktoré neboli nikde ponúknuté na zverejnenie a ani sa v príslušnom kalendárnom roku nezúčastnia inej autorskej súťaže na Slovensku, o čom predloží autor pri každom diele čestné vyhlásenie. Toto obmedzenie platí až do vyhlásenia výsledkov súťaže. V prípade porušenia tejto podmienky môže gestor súťaže cenu odňať a požadovať vrátenie finančnej čiastky. Súťaž je anonymná a do zvláštnej obálky, ktorú autor označí heslom “Pôvodný dramatický text” je potrebné vložiť list, na ktorom bude uvedené meno autora, adresa a názov diela. Na origináli a kópiách autor svoje meno neuvádza. Práce treba posielať v 3 exemplároch na adresu: Literárny fond, Grösslingová 55, 815 40 Bratislava. Prihlásené práce posúdia odborné poroty zložené podľa charakteru súťažnej kategórie zo zástupcov Literárneho fondu a RTVS. Všetky podrobnosti Literárny fond zverejnil na internetovej adrese: http://litfond.sk/ .
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Zuzana Smatanová v novom klipe pootvorila Dvere do súkromia
pred 6 rokmi
Každý človek vie, že život a zdravie sú najdôležitejšie, ale z existenčných dôvodov sa stávajú peniaze prioritou.
pred 6 rokmi
Na prvých priečkach rebríčka portálu Expatistan sa ocitli aj Oslo a Ženeva.
pred 6 rokmi
Podľa premiéra Jozef Čentéš už nie je kandidátom na generálneho prokurátora a nikdy neexistovala žiadna prekážka k voľbe nového.
pred 6 rokmi
Známy spevák sa aj spolu so svojimi kolegami objavil v kalendári Nadácie LINAJE na rok 2013. Výťažok z jeho predaja poputuje na podporu sociálneho rezidenčného domu pre ľudí s autizmom.
pred 7 rokmi
Americký internetový koncern Yahoo predal polovicu zo svojho 40-percentného podielu, ktorý drží v najväčšej čínskej firme pôsobiacej v oblasti internetového obchodu a aukcií.
pred 8 rokmi
Skupina AMO, ktorá nedávo vydala svoj v poradí tretí album s názvom Positive, prináša ďaľší videoklip, tentokrát k sladbe s názvom Someone Else.
pred 9 rokmi
Bezvedomie (mdloby) je spôsobené nedostatkom okysličenej krvi v mozgu (dochádza tak k náhlej poruche funkcie mozgu).
pred 6 rokmi
Spolu možno MK SR žiadať o dotácie na rok 2014 v ôsmich dotačných programoch, ktoré sú venované rôznym oblastiam, od záchrany pamiatok, cez osvetovú činnosť až po kultúrne poukazy
pred 6 rokmi
Pri kolene hrajú veľmi dôležitú úlohu svaly, i keď sa to nezdá. Svaly majú úlohu tlmičov. Fungujú ako „motor“ tela a najlepším spôsobom, ako si udržať rovnováhu a silu kolenného kĺbu, je posilňovať tieto svaly.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT