Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

VÍZIA, VÔĽA A DISCIPLÍNA SÚ PRE MŇA ZÁKLADOM ÚSPECHU

Zdroj: ITA Film, redaktor: redakcia, pridané: 25.06.2015

PATRIK RYTMUS VRBOVSKÝ PREDSTAVIL NA ART FILM FESTE SNÍMKU RYTMUS SÍDLISKOVÝ SEN
VÍZIA, VÔĽA A DISCIPLÍNA SÚ PRE MŇA ZÁKLADOM ÚSPECHU
Zdroj obrázku: ITA Film
 

Ani daždivé počasie, ktoré v pondelok ovládlo Trenčianske Teplice neodradilo médiá a verejnosť od účasti na tlačovej konferencii venovanej novému česko-slovenskému filmu RYTMUS sídliskový sen. Režisér a producent Miro Drobný, koproducent Michal Dvořák i samotný Patrik Rytmus Vrbovský prišli film oficiálne predstaviť do priestorov Kursalonu v rámci prebiehajúceho festivalu Art Film Fest a podeliť sa o zaujímavosti z nakrúcania. Prítomní mali možnosť vidieť doposiaľ nezverejnené niekoľkominútové pasáže z filmu i oficiálny trailer. RYTMUS sídliskový sen je prvý česko-slovenský hudobný dokument, ktorý bude u nás i v Čechách uvedený do širokej kinodistribúcie a to už 20. augusta 2015. Na Slovensku film uvedie distribučná spoločnosť Itafilm.

Sídliskový sen logo
zdroj: ITA Film


Tlačovú konferenciu viedol filmový publicista Miro Ulman, ktorý hneď na úvod položil tvorcom zásadnú otázku:

Ako vznikla myšlienka nakrútiť film RYTMUS sídliskový sen?


Miro Drobný: Po prvýkrát som sa stretol s Patrikom okolo roku 2007. Požiadal som ho aby mi nahovoril rómsku verziu rozprávok pre deti s názvom OVCE.sk. V štúdiu som zistil, že on vlastne rómsky nevie. Vtedy som sa ho na rovinu opýtal: Si teda Róm alebo nie? Tam niekde sa začala naša spolupráca a objavila sa aj jedna z dejových línií filmu. Pôvodne sme chceli točiť osudy ľudí, ktorých Paťova tvorba zásadnejšie ovplyvnila. Napríklad sme oslovili Michala /Dvořáka/, autora prvých videoklipov Kontrafaktu. Pri ich nakrúcaní sa totiž zoznámil s Egovou sestrou, svojou súčasnou manželkou. Táto myšlienka filmu sa ale nakoniec nerozvinula. Film bude o niečom úplne inom ale Michal vo filme zostal, ako jeho koproducent a stihač.

Miro Ulman: V jednej skladbe Kontrafaktu sa hovorí: „Náš život je jak slovenský film, film v ktorom nehráme, sme real.“ Napadlo Vám niekedy, že Váš život sa stane doslova slovenským filmom?

Rytmus: Vôbec nie. Začal som natáčať na YouTube veci čo robím, ale to bolo väčšinou z oblasti hudby. Keď Miro Drobný prišiel s nápadom spraviť časozberný dokument, povedal som: Okej, poďme do toho! Netušil som, o čom film bude. Nakoniec sa tam dostalo všetko, čo je za dverami mojej detskej izby.

Miro Ulman: Od 2007 až do 2011 sa nakrúcalo kontinuálne. Potom sa nakrúcanie na dlhší čas prerušilo, prečo?

Rytmus: Miro sa ma snažil natočiť v situáciách, v ktorých ma ľudia nepoznajú. Skúšal prísť na to, čo by ma najviac nasralo. Dozvedel sa, že nenávidím, keď ma niekto zobudí. A tak s celým štábom prišiel natajnáša do môjho bytu, kde mám veci, kde môžem spať aj holý... a zobudil ma štýlom: Vstávaj, policajti! Vtedy som si povedal, pozor, toto už nie je sranda. Stopol som projekt a odvtedy som mu neveril. Asi by som to na jeho mieste urobil aj ja, lebo nemám rád oslavné dokumenty, kde po celý čas niekoho chvália. Miro to uchopil a keď mi film pustil, bol som spokojný.

Michal Dvořák: Paťo po celý čas -takmer 8 rokov- nevedel, čo vlastne točíme. Ustrážili sme pred ním náš materiál a možno práve preto prerušil nakrúcanie. Nechápal súvislosti. Sídliskový sen nie je hudobný dokument z Paťovych koncertov. Ideme za hranicu dokumentov, ideme do jeho najväčšieho súkromia. Samozrejme je to celé v kontexte budovania jeho kariéry a jeho osobnostného vývoja.

Miro Ulman: Zostalo ešte niečo z Vášho súkromia, čo ste si nechal pre seba a vo filme neuvidíme?

Rytmus: Celý život som otvorený, chcem byť pred ľuďmi autentický. Lepšie sa mi spí, lebo nemusím nič skrývať. Kariéru som založil na tom, že hovorím o veciach, ktoré nemá nikto gule povedať. Aj keď sa mi niečo nepodarí, mám sebareflexiu a priznám to. Predtým som možno mal na sebe masku, no týmto filmom som ju odložil. Bola to akási očista, vyrovnanie sa s vlastnou minulosťou.

Miro Ulman: Akoby ste týmto filmom uzavrel istú životnú kapitolu?

Rytmus: Čo sa týka mojej tvorby, ľudia nemôžu čakať, že 38-ročný Rytmus bude mať názory, aké mal v dvadsiatich. Spečatil som istú kapitolu môjho života, no neznamená to, že končím. Len budem riešiť iné veci, pozerať sa dopredu, snažiť sa robiť ešte lepšie projekty. Najväčšie budovanie kariéry je za mnou a svoj vrchol som už myslím dosiahol. Ako sa hovorí, človek po 40 začína žiť zo svojej minulosti.

Miro Ulman: Mnohí ľudia sa nevedia vyrovnať so svojím osudom, nehýbu sa vpred.

Rytmus: V tomto mi film dosť pomohol, najmä z hľadiska nevyriešených záležitostí s mamou. Film uvidí po prvýkrát až na premiére. Nechcem, aby do jeho vývoja akokoľvek zasahovala.

Miro Ulman: Plagát k filmu sa dosť dlho schvaľoval, prečo ste si vybrali práve túto verziu?

Rytmus: Mali sme niekoľko návrhov. Najskôr som povedal, že by som chcel byt holý, ako keď Terminátora poslali z budúcnosti, no potom som si v tejto polohe predstavil seba... Nakoniec sme sa rozhodli pre jednoduchú fotku so slzou. Hovorí sa, že pod okuliarmi sa skrýva pravda. Slza môže znamenať nešťastie, šťastie, traumu... alebo cibuľu.

Divák: Patrik, kde berieš toľkú energiu? Máš vieru v Boha alebo nejaký záväzok voči okoliu?

Rytmus: Ja mám iba víziu. Rád snívam, predstavujem si budúcnosť. Ak máš sen, znamená to 50% dosiahnutého úspechu. Za tým treba ísť. Veľa ľudí sa nechá odradiť a zlomiť okolím. Vízia, vôľa a disciplína sú pre mňa základom úspechu. Veci, čo mi vyšli, upevnili moje sebavedomie. Všímam si ľudí, ktorí sú lepší odo mňa a vravím si: Keď to dokázali oni, prečo by som to nedokázal aj ja?

Divák: Cítiš popri tom zodpovednosť za mladých ľudí, pre ktorých si vzor, napríklad čo sa týka alkoholu a drog? Vnímaš to ako záväzok vyplývajúci z tvojej slávy?

Rytmus: Nechcem cítiť záväzok. Uvedomujem si, že ma ľudia sledujú, že tam do určitej miery je. Život som nevzal do svojich rúk preto, aby ma niekto nasledoval. Chcel som sa len dostať z prostredia, odkiaľ pochádzam a nechcem sa tam vrátiť. Určite si uvedomujem, že si niektorí ľudia berú zo mňa príklad. Nie som však jediný, čo si ide za svojím snom. Alkohol a drogy som v živote prirodzene odstavil, bol som presvedčený, že je to niečo zlé. My normálne rozmýšľajúci ľudia vieme, že alkohol a drogy nie sú dobré, lebo ti zničia sny, tvoju osobnosť. Vždy som to bral takto racionálne. Ja sa celkovo k životu staviam dosť racionálne. Premýšľam o možných následkoch toho, čo urobím. Možno je to tak preto, že ľudia o mne vždy pochybovali, možno preto, že sa nechcem vrátiť tam, odkiaľ pochádzam a možno preto, že ma to proste baví. Prekonávať sám seba je pocit, ktorý sa nedá zaplatiť, najmä keď si to vymakáš sám. Inými slovami, rob v živote čo ťa baví a buď v tom najlepší.

Sídliskový sen plagat
RYTMUS - Sídliskový Sen
zdroj: ITA Film


UVEDIE ITAFILM V KINÁCH OD 20. AUGUSTA 2015
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:
Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Yamato tento rok oslavuje už 20 rokov svojej existencie. Úplne nový program, pripravený pre túto príležitosť, má príznačný názov: "ROJYOH: The Beat on the Road", čo v preklade znamená „Rytmus na cestách“.
pred 14 rokmi
Renault a Dacia v paľbe kritiky. Je Logan naozaj taký nebezpečný, ako sa nám to nemeckí novinári a tamojšie inštitúcie snažia nahovoriť, alebo je to len ďalší pokus očierniť najlacnejší rodinný sedan skôr, než začne odkrajovať z koláča nemeckých auto
pred 9 rokmi
Je to tu, ešte pár dní a sú tu Vianoce. Myslím, že drvivá väčšina ľudí sa na ne teší. Vidieť to v oknách náprotivných bytov. Prvý stromček som na nich videl vylepený už koncom októbra.
pred 6 rokmi
Ročný poplatok za denné využívanie stanovili na 103 dolárov, v prepočte takmer 80 eur, čo si zakúpilo už 14-tisíc Newyorčanov
pred 6 rokmi
Vyšetrovatelia sa od roku 2009 zaoberali kauzou predaja slovenských emisných limitov garážovej firme Interblue Group.
pred 8 rokmi
Z celého tohto CD mám akýsi zmiešaný pocit a celé to na mňa pôsobí rovnako rýchlo kvasene, ako všetky vykvasené hviezdy tejto show...
pred 5 rokmi
Britský spevák vydá 24. novembra nový album Never Been Better.
pred 6 rokmi
Vo veľkých mestách sa darí aj ovociu a zelenine
pred 7 rokmi
Lajčák si želá, aby Slovensko bolo spoľahlivým, stabilným a predvídateľným partnerom a členom EÚ.
pred 10 rokmi
Svet je plný ľudí so syndrómom colon irritabile – podráždené črevo. Postihnutých je tri krát viac žien ako mužov.

 
 
 

NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Debutový štúdiový album nahrala Emma Drobná v spolupráci s produkčným tímom Creative Music House.
NOVINKA! Emma Drobná - You should know
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
Desmod prichádza s absolútnou novinkou!
Novinka! DESMOD - Molekuly zvuku
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT
štvrtým štúdiovým albumom, ktorý vydá v októbri.
MÁRIA ČÍROVÁ korunuje megaúspech singla UNIKÁT